Connect with us

Actualitate

Sportivii secției de Taekwondo de la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia au obținut 4 medalii de aur și 1 de bronz la Campionatul Național

Published

on

taekwondo - CS Unirea Alba Iulia carolinatv

Sportivii secției de Taekwondo de la CS Unirea Alba Iulia – 4 medalii de aur și 1 de bronz, obținute la Campionatul Național, destinat juniorilor mici și cadeților, desfășurat la Iași în perioada 13 – 15 mai.

Sportivii sunt pregătiți de către antrenorul Alin Moldovan.

Dobârtă Roxana – locul 3.

În urma acestor rezultate, în clasamentul general, pe echipe, CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) s-a clasat pe locul 4.

În cadrul competiției, la ”juniori mici”, cel mai bun sportiv a fost desemnat Popa Andrei, iar la ”cadeți” a fost desemnat luptătorul nostru Cetean Eduardo.

De asemenea, în urma rezultatelor obținute de sportivi, în clasamentul pe echipe, CS Unirea Alba Iulia a obținut locul 1 la ”cadeți – masculin”, locul 1 la ”juniori mici – feminin” și locul 2 la ”juniori mici – masculin”.

CS Unirea Alba Iulia transmite felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor!

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe WhatsApp