Oportunitate de clarificare pentru transportul public local din Alba Iulia.
Ieri, în adunarea generală a asociației intercomunitare de transport public local AIDA-TL, reprezentanții firmei de audit au făcut o amplă radiografie a situației serviciilor prestate de operatorul local de transport public pentru cele 13 UAT-uri membre AIDA-TL.
Consistență, profesionalism și transparență în materialul prezentat de reprezentanții firmei respective.
Nu putem să nu facem o paralelă între raportul în discuție prezentat ieri și, din ce s-a înțeles în discuțiile din dezbateri, pus la dispoziția fiecărui primar reprezentant în asociație al UAT-ului respectiv, și materialul comandat de Primărie, la începutul anului, unui profesor universitar din Cluj, aprobat în Comisia Juridică a CL-ALBA IULIA fără să fi fost predat documentul fizic.
Se nasc câteva întrebări în urma prezentării raportului de ieri:
- Compară executivul albaiulian prețul/volumul de informații prezentat în acest raport și studiul de oportunitate angajat de Primăria Alba Iulia pentru internalizarea transportului public?
- În contextul în care, în urma raportului, doar 0,29% din cheltuielile generate în 2025 sunt neeligibile, cum se justifică refuzul la plată al municipalității pentru prestațiile din 2025?
- Cine este responsabil de gradul de ocupare al mijloacelor de transport public operate în baza contractului de operare?
- Este sau nu este transportul public local albaiulian mărul discordiei, incompetenței și orgoliilor clasei politice locale?
- Rămâne de văzut dacă va avea cineva din „ceața dregătorilor” implicați în această realitate, în care, din nefericire, singurii perdanți sunt cetățenii în cele două ipostaze în acest domeniu al serviciilor de utilitate publică; călători sau/și salariați ai operatorului STP.
Vom reveni pentru că avem de „disecat” un raport de peste 100 de pagini în discuție.
- Sănătate și mobilitate maximă din perspectiva… CIVICĂ.
Ultimele comentarii